WhatsApp Web’de Karanlık Mod Geldi


0

Dünyanın her yerinde kullanılan, ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, hem telefonlarda hem de masaüstünde gerçekten de performansı yüksek bir ücretsiz altyapı sağlıyor. Masaüstü platformunda da uzun zamandır beklenen bir özelliği yayınlayan WhatsApp, bu noktada karanlık modu Web tarafında da getirdi.

WhatsApp, bilindiği üzere neredeyse tüm telefonlarda bulunan popüler bir mesajlaşma uygulaması olurken, günümüzde WhatsApp masaüstü olarak kullanılan WhatsApp web uygulamasında da dört gözle beklenen bir özelliği getirdi. Uzun zamandır telefonlarda ki WhatsApp’da karanlık mod gelmişti. Sonrasında ise WhatsApp Web’de de gelmesi beklenen karanlık mod yakın zaman önce aktif edildi. Peki WhatsApp Web’de karanlık mod nasıl aktif edilir?

WhatsApp Web içerisinde karanlık modu aktif etmek çok basit… Öncelikle bilgisayarda WhatsApp Web aktif olması ve çalıştırıyor olmanız gerekmektedir. WhatsApp Web açık olduktan sonra, sol üst menülerden “üç nokta” seçeneğine tıklayarak buradan ayarlar menüsünü açabilirsiniz.

Burada açılan menülerde temalar menüsünü açıp, açık işaretli kutucuk üzerinden “koyu” aktif etmelisiniz. Sonunda ise, WhatsApp Web tarafında karanlık moduna geçiş yapmış olacaksınız. Ayarlar menüsünde “temel seçenekler” görülmüyorsa eğer WhatsApp sekmesi ile beraber yeni sekme açıp, buradan tekrardan tema ayarlarına girebilirsiniz.

Kimsenin Bilmediği WhatsApp Özellikleri Nelerdir?

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması olarak bilinen Whatsapp uygulamasında, birçok bilinmeyen özellikler yer alıyor. Bunlardan birisi de veri tasarrufu etme üzerinedir. Örneğin WiFi ağına bağlı olmadığınızda, mobil verinizle tüketmemek adına isterseniz veri tasarrufu yapabilirsiniz. Bunun için ayarlar menüsünden veri ve depolama seçeceğini açıp burada düşük veri kullanımı işaretli olması, veri tasarrufu açısından yeterli olacaktır.

Whatsapp’da konum paylaşma konusunu biliyorsunuzdur. Ancak burada bazı detayları sizlere anlatmak istiyoruz: Whatsapp’ta uygulamayı kulanırken izin ver diyerek, konum paylaşabilir ve gönderebilirsiniz. Direkt mesaj göndermek istediğiniz kişiyi açın ve + kutucuğuna tıklayın. Buradan konum menüsünü açıp, direkt canlı konum paylaşarak 1-2 saatliğine ilgili kişiye konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Sesli mesajları dilerseniz ahizeden dinleyebilirsiniz. Sesli mesajı başlattıktan hemen sonra telefonda konuşur gibi kulağa telefonu götürürseniz, WhatsApp sesli mesajlarınız otomatik olarak telefonda ahize alanında çalmaya başlayacaktır.

WhatsApp’ta dilerseniz toplu mesaj gönderebilirsiniz. Bu konuda sohbetler sekmesinden direkt olarak sağ üstte bulunan üç noktaya dokunarak açılan menü ile beraber yeni toplu mesajı seçip buradan istediğiniz mesajı seçerek, toplu mesaj iletebilir ve bilgi alabilirsiniz. Bu ve benzer birçok özellik ile WhatsApp, günümüzün en iyi ücretsiz mesajlaşma uygulamasıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı