WhatsApp Business’ta İşletmlere Özel Yeni Özellikler Nelerdir


0

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, hem bireysel hem de kurumsal anlamda büyük gelişimlere açık bir uygulama olarak görülmektedir. WhatsApp kurumsal tarafta bulunan WhatsApp Business ile beraber hem yeni özelliklerini duyurdu hem de işletmeleri de gerçekten memnun edecek birçok eksikliklerin giderildiğini bildirdi.

WhatsApp Business, birçok işletme için önem arz eden bir uygulamadır. Dünya genelinde en çok mesajlaşma uygulaması olarak bilinen ve kullanılan WhatsApp Business ile beraber birçok özelliğe artık yeni güncellemeler ile kavuşuluyor olacaktır. Hali hazırdaki kullancıı sayısı 60 milyonu geçkin olan Whatsapp Business içerisinde her işletmede ortak görüşü faydası yüksek ve daha iyi şeyler olabilir şeklindedir. Hal böyle olunca da işletmelere yönelik birçok ortak görüşün karşılığında WhatsApp’ta da birçok yetkilendirmeler, çeşitli özelliklerle beraber arttırıldı.

QR kod ile gelen kolaylık

QR kodu entegrasyonu sayesinde katalog paylaşımları yapabileceksiniz. WhatsApp Business içerisinde, QR kod entegrasyonu bulanacak ve uygulamada yeni kişi eklemesi daha basitleşiyor. Tek tek kişi ekleme yerine doğrudan QR kodu okutarak kişi ekleme taraması yapabileceksiniz. WhatsApp Business menüsünde Tools sayfasından Short Link sekmesiyle View QR kod oluşturabilir ve QR kodu ile beraber ürünlerinize ait, fişlere ait, mağazaya ait ya da kendi kişi bilginize ait QR kodu üretebilirsiniz. Bu seçimleri kendiniz yapabilmektesiniz. İşletmelerin birçoğunda memnun edici sonuçlar doğacağa benziyor.

WhatsApp Business içerisinde artık müşterilerinizin tek tek kişi listesine ekleme yapmak yerine, doğrudan bir QR kod ile transfer yapabileceksiniz ya da kendi profiliniz de QR kod ile okutarak, direkt karşı taraftaki müşterilerinizin kişi listesine eklenmesini sağlayabileceksiniz. Bu özellikler sayesinde de WhatsApp, Business tarafında oldukça büyük gelişimlerle ilgili yol kat etmiş olduğunu görmekteyiz.

Çıkartmalar, İşletmelere Uygun Biçimde Gözüküyor

Yepyeni bir yenilikte çıkartmalar tarafında bulunuyor. WhatsApp Business ile beraber kullanıcılarına hareketli ve özel çıkartmalar hazırladı. Bu da yine işletme profili olan kişiler, hedef kitlelerine uygun biçimde dilediği gibi kullanacaklardır. Çıkartmaların işletmeler tarafından çokça kullanılması hedeflenirken, en çok istenen ve beklenen modeller tahmin ediliyor.

Kullanıcıların reklam verme özelliği beklentisi

WhatsApp Business içinde istenen özelliklerden bir diğeri de reklamlar üzerine kuruludur. En çok geliştirilmesi istenen, beklenen şey reklamlar… İşletmeler, genel olarak hedef kitlelerine en iyi biçimde ulaşma yolu arıyor. Hal böyle olunca da bu dönemlerde, dijital mecra üzerinden reklam yapmak adına WhatsApp Business’da da yine benzer şeyler istenmektedir. WhatsApp’ta dünya üzerinde bulunan kullanıcı sayısı düşünülmek istendiğinde, çok iyi değerlendirmeler içerisinde iyi bir hedef kitle yakalanabilir ve reklam sağlanabilir gözüküyor.

Gündelik yaşamda kullanılan, en yaygın uygulamalardan biri olan WhatsApp ile beraber dünya genelinde kullanıcı sayısı gerçekten milyonlar değerindedir. Hal böyle olunca da günlük kullanımların da oldukça fazla olduğu bu mecra içerisinde reklam macerası ne durumda? Merak ediliyor. Reklamlarla ilgili markalar ve işletmeler, en çok istenen şey olarak gözleniyor. Fakat WhatsApp tarafında bu yönde bir adım atıldıysa da yavaşlatıldığı belirtiliyor. Yakında ise böyle bir şey geleceği ya da gelmeyeceği konusu tamamen gizemli bir konu olarak gözüküyor. WhatsApp Business tarafında genel olarak işletmeler, neler istiyor ya da neler bekliyor? Bunları anlamanın yolları gerçekten var ve yapılıyor. Ancak bunlar yeterli seviyede tahmin edilse de her şeyin bir anda yapılabilmesi de çok güç gözüküyor. WhatsApp, bir mesajlaşma uygulaması olması nedeniyle ve tabi ki birçok avantajları sayesinde ücretsiz sunuluyor olması da gerçek anlamda çok iyi bir şans olarak gözlenmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı