Trump bu kez de Beyaz Saray’ın hesabından seslendi: Ülkemize saldırıyorsunuz

ABD’de 3 Kasım’daki seçimleri Demokrat rakibi Joe Biden’a kaybeden ancak uzun süre boyunca hile vurgusu yapan Donald Trump, ülkeyi kaosa sürükleyen Kongre baskını sonrası durumu toparlamaya çalışıyor. Destekçilerini kışkırtması sonucu azil süreci ikinci kez yürütülen Trump, yaşananlardan sorumlu tutulmamak için çark eden açıklamalar yapmaya devam ediyor. ‘ŞİDDETİN YERİ YOK’ Başta Twitter ve Facebook olmak üzere […]


0
Trump bu kez de Beyaz Saray’ın hesabından seslendi: Ülkemize saldırıyorsunuz
Trump bu kez de Beyaz Saray’ın hesabından seslendi: Ülkemize saldırıyorsunuz

ABD’de 3 Kasım’daki seçimleri Demokrat rakibi Joe Biden’a kaybeden ancak uzun süre boyunca hile vurgusu yapan Donald Trump, ülkeyi kaosa sürükleyen Kongre baskını sonrası durumu toparlamaya çalışıyor.

Destekçilerini kışkırtması sonucu azil süreci ikinci kez yürütülen Trump, yaşananlardan sorumlu tutulmamak için çark eden açıklamalar yapmaya devam ediyor.

‘ŞİDDETİN YERİ YOK’

Başta Twitter ve Facebook olmak üzere sosyal medya hesapları kışkırtıcı mesajları nedeniyle askıya alınan Başkan Trump, Beyaz Saray’ın resmi Twitter hesabı üzerinden bir video mesaj paylaştı. Kongre’de yaşananları tasvip etmediğini ve olaylara karışanların yargılanacağını söyleyen Trump, “Geçen hafta tanık olduğumuz şiddeti kınıyorum. Şiddet ve vandalizmin ülkemizde yeri yoktur” dedi.

‘HOŞGÖRÜ GÖSTEREMEYİZ’

Şiddete başvuranların kendi destekçisi olamayacağını savunan Trump, “Çete şiddeti benim inandığım ve hareketimizin desteklediği her şeye aykırıdır. Benim gerçek destekçilerim hiçbir zaman şiddeti desteklemez, güvenlik birimlerine ya da büyük Amerikan bayrağına saygısızlık etmez, diğer Amerikalılar’a zarar vermez ya da onları tehdit etmez. Eğer bunları yapıyorsanız bizim hareketimizi desteklemiyorsunuz, ona ve ülkemize saldırıyorsunuz demektir. Buna hoşgörü gösteremeyiz” diye konuştu.

‘HERKES YASALARA UYMALI’

20 Ocak’taki devir teslim töreni öncesi sukunet çağrısı yapan Trump, “Olası tehditler konusunda gizli servis tarafından bilgilendirildim. Herkes yasalara ve güvenlik birimlerinin talimatlarına uymalı. Federal dairelerden düzeni sağlamak için gerekli tüm kaynaklarını kullanmalarını istedim” dedi.

İlginizi ÇekebilirKongre'de bir şoke eden isim daha... Şampiyonu ceketi ele verdiKongre'de bir şoke eden isim daha… Şampiyonu ceketi ele verdi

 

İlginizi ÇekebilirCDC uyardı... Kongre baskını coronaya yaradı: Virüsü daha da yayacakCDC uyardı… Kongre baskını coronaya yaradı: Virüsü daha da yayacak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı