Square, 170 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Ödeme devi Square yaptığı açıklamada, Ekim ayında satın aldığı zulaya ek olarak 170 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) daha satın aldığını söyledi. Ödeme işlemcisinin basın açıklamasına göre, şirket hazinesine 170 milyon dolar karşılığında 3318 BTC ekledi. Hesaplamak gerekirse, Bitcoin başına satın alma fiyatı 51.235,70 dolar oluyor. Maalesef Square’in şansına Bitcoin, satın alımdan sonra 44.964 dolar seviyesine […]


0
Square, 170 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı
Square, 170 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Ödeme devi Square yaptığı açıklamada, Ekim ayında satın aldığı zulaya ek olarak 170 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) daha satın aldığını söyledi.

Ödeme işlemcisinin basın açıklamasına göre, şirket hazinesine 170 milyon dolar karşılığında 3318 BTC ekledi. Hesaplamak gerekirse, Bitcoin başına satın alma fiyatı 51.235,70 dolar oluyor.

Maalesef Square’in şansına Bitcoin, satın alımdan sonra 44.964 dolar seviyesine kadar geriledi. Yazının yazıldığı sırada BTC, 50.426 dolardan işlem görüyordu. Square’in duyurusu yayınlandığında Bitcoin’in fiyatı 48.000 doların altındaydı, bu da bu 3318 BTC’nin 160 milyon doların altında olduğu anlamına geliyor. Fakat yazın yazıldığı sırada bu miktar daha da artmış oldu.

Şirket, BTC’deki son yatırımında 10 milyon dolardan fazla kaybettiğini açıklarken, yanlışlıkla JPMorgan analistlerinin neden birçok şirketin Square ve diğerlerinin ayak izlerini takip etmeyeceğini düşündüklerine dair ortaya koyduğu tartışmaya dikkat çekebilir: Oynaklık.

Şirket, Ekim 2020’de satın aldığı ve o sırada 50 milyon dolar değerinde olan 4709 BTC’ye eklediği dördüncü çeyrek kazanç çağrısının yayınlanmasından hemen önce bu açıklamayı yaptı. Şu anda, bu yatırım 224 milyon dolar değerinde ve şirketin Square bilançosundaki toplam BTC değeri 394 milyon dolar.

Square’in toplamda 4.4 milyar dolarlık nakit ve menkul kıymet var, bu nedenle Bitcoin için harcadığı 220 milyon dolar, dördüncü çeyreğin sonunda toplam likit varlıklarının sadece % 5’ine denk geliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı