Şehidin külliyesini Elazığ Belediyesi bu yıl yapacak

RESMİ AÇIKLAMAYLA SÖZ VERDİLER. TAKİPÇİSİYİZ İzmir Adliyesi’nde 4 yıl önce şehit düşen polis Fethi Sekin anısına Elazığ’da inşaatına başlanan külliye bir türlü bitirilemedi. Vicdan sızlatan bu durum SÖZCÜ’nün haberiyle gündeme geldi. Yarım bırakılan külliye inşaatı ile ilgili Elazığ Belediyesi dün bir açıklama yaptı. Açıklamada, inşaatın, başka bir alanda bu yıl içinde tamamlanacağı belirtildi. Açıklamada Baskil […]


0
Şehidin külliyesini Elazığ Belediyesi bu yıl yapacak
Şehidin külliyesini Elazığ Belediyesi bu yıl yapacak

RESMİ AÇIKLAMAYLA SÖZ VERDİLER. TAKİPÇİSİYİZ

İzmir Adliyesi’nde 4 yıl önce şehit düşen polis Fethi Sekin anısına Elazığ’da inşaatına başlanan külliye bir türlü bitirilemedi. Vicdan sızlatan bu durum SÖZCÜ’nün haberiyle gündeme geldi. Yarım bırakılan külliye inşaatı ile ilgili Elazığ Belediyesi dün bir açıklama yaptı. Açıklamada, inşaatın, başka bir alanda bu yıl içinde tamamlanacağı belirtildi. Açıklamada Baskil esnafının binlerce liralık alacağı ve yarım inşaatın yürekleri sızlatan durumu ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunup bulunmadığından söz edilmedi. Belediyenin açıklaması özetle şöyle:

Kahraman şehit polis Fethi Sekin

‘YARGI SÜRECİ VAR’

“Fethi Sekin anısına Baskil İlçemizin Doğancık Köyü’nde Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu tarafından külliye inşasına başlanmıştı. Ancak Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu tarafından yüklenici firmaya ödeme yapılmamasından dolayı külliyenin inşaatına ara verilmişti. Sürecin sekteye uğraması ile Elazığ Belediyesi olarak külliye inşaatına ilişkin Doğancık Köyü Muhtarlığı ile bir protokol yapılarak 3 Temmuz 2020 tarihinde yeni bir ihale gerçekleştirilmiştir. Ancak açılan alacak davasına ilişkin mahkeme tarafından 12 Ağustos 2020 tarihli yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle çalışmalar durdurulmuştur. Elazığ Belediyesi olarak yargı sürecinin devam etmesi ve konunun hassasiyeti göz önünde bulundurularak şehidimizin ailesiyle de görüşmeler yapılmış, Doğancık Köyü’nde yeni yer tahsisi için çalışmalar başlatılmıştır. Özel İdare’ye ait bir alanın Elazığ Belediyesi’ne devri geçtiğimiz hafta sağlanmıştır. Külliye inşasına ilişkin ihale 2021 yılı içerisinde yapılarak inşa çalışmalarının yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı