Ripple (XRP) İçin Önemli Bir Açıklama Daha: XRP’yi Kripto Para Birimi Olarak Görüyoruz

Japonya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi olan Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), XRP’yi bir menkul kıymet olarak değil, bir kripto para birimi olarak gördüğünü söyledi. Bir The Block haberine göre, Japon düzenleyici kurum, Salı günü “FSA, XRP’yi Ödeme Hizmetleri Yasası’nın tanımlarına göre bir kripto para birimi olarak görüyor” açıklamasını yaptı. Açıklama ile FSA, XRP’nin yasal durumu hakkında […]


0
Ripple (XRP) İçin Önemli Bir Açıklama Daha: XRP’yi Kripto Para Birimi Olarak Görüyoruz
Ripple (XRP) İçin Önemli Bir Açıklama Daha: XRP’yi Kripto Para Birimi Olarak Görüyoruz

Japonya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi olan Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), XRP’yi bir menkul kıymet olarak değil, bir kripto para birimi olarak gördüğünü söyledi. Bir The Block haberine göre, Japon düzenleyici kurum, Salı günü “FSA, XRP’yi Ödeme Hizmetleri Yasası’nın tanımlarına göre bir kripto para birimi olarak görüyor” açıklamasını yaptı.

Açıklama ile FSA, XRP’nin yasal durumu hakkında ilk defa doğrudan yorum yapmış oldu. Nomura Araştırma Enstitüsü geçen ay bir rapor yayınlamış ve XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını söylemişti.

Kısa bir süre sonra Ripple’ın yatırımcısı ve iş ortağı SBI Holdings, bu rapora atıfta bulunarak XRP’nin Japonya’da bir menkul kıymet olmadığını söyleyen bir basın bülteni yayımladı. Bültende FSA’dan doğrudan herhangi bir alıntı yer almadı.

Kripto Paranın Tanımı

Japonya’nın Ödeme Hizmetleri Yasası’nda, bir dijital varlık, belirtilmemiş bir kişiye ödeme yöntemi olarak kullanıldığında ve fiat para birimi cinsinden olmadığında bir kripto para birimi veya sanal para birimi olarak tanımlanır.

Geçtiğimiz günlerde, İngiltere Maliye Bakanlığı da XRP’nin menkul kıymet olmadığını açıklamıştı. Kurum, varlığı bir değişim aracı olarak değerlendiriyor.

Maliye bakanlığı geçen hafta yayınlanan bir belgesinde “Öncelikle bir değişim aracı olarak kullanılan tokenler -buna Bitcoin, Ether ve XRP gibi yaygın olarak bilinen kripto varlıklar dahildir” ifadesini kullandı.

Tabii ki, FSA’nın kararlılığı, Ripple’ın SEC ile yaklaşan mücadelesi için pek bir şey ifade etmiyor. Ancak bu, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin XRP gibi dijital varlıkları düzenleme konusunda nasıl bir bakışa sahip olduğunu göstermesi açısından önemli.

Kurumlara XRP Baskısı

SEC’in Ripple, Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’e dava açmasının ardından, dünyanın dört bir yanındaki kripto para şirketleri XRP’yi platformlardan kaldırma baskısı altına girdi. XRP fiyatı davadan bu yana yaklaşık %35 düştü. Şu anda 0.29 dolar civarında işlem görüyor.

Ancak Japonya’da, XRP faaliyetlerine izin verileceği görülüyor. Bu da Ripple’ı oraya çekmek için yeterli olabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı