Ripple, Wyoming Eyaletine Kayıt Yaptırdı

Edinilen bilgilere göre Ripple, bundan sonra Wyoming’de kayıtlı bir işletme olarak hizmet sunacak. Avanti Bank & Trust’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long tarafından paylaşılan son dosyaya göre Ripple, Wyoming eyaletinde kayıt yaptırdı. San Francisco merkezli şirket başlangıçta Delaware’de kayıtlıydı. Caitlin Long, Twitter’da “Daha fazla kripto şirketi, kripto dostu yasalarımız nedeniyle Wyoming’in Delaware’den daha iyi bir […]


0
Ripple, Wyoming Eyaletine Kayıt Yaptırdı
Ripple, Wyoming Eyaletine Kayıt Yaptırdı

Edinilen bilgilere göre Ripple, bundan sonra Wyoming’de kayıtlı bir işletme olarak hizmet sunacak. Avanti Bank & Trust’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long tarafından paylaşılan son dosyaya göre Ripple, Wyoming eyaletinde kayıt yaptırdı. San Francisco merkezli şirket başlangıçta Delaware’de kayıtlıydı.

Caitlin Long, Twitter’da “Daha fazla kripto şirketi, kripto dostu yasalarımız nedeniyle Wyoming’in Delaware’den daha iyi bir ikametgah olduğunu fark ediyor” dedi. Long, kripto parayla ilişkili firmaların, kripto para birimlerinin mülk ve satış vergisinden muaf olması nedeniyle Wyoming’e taşınmayı düşünmesi gerektiğini söyledi. Bununla beraber Wyoming’de şirketler kurumsal ya da franchaise vergisine de tabi tutulmuyor.

Ripple, ana ofisi hala San Francisco olarak görünüyor. Bu nedenle genel merkezin kripto dostu eyalete taşınması gibi bir durum şimdilik söz konusu değil. Bununla birlikte, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse, uzun zamandır Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto paralar ve blok zinciri konusunda net düzenleyici eksikliklerinden memnun olmadıklarını dile getiriyordu.

Long Tepki Topladı

Long, Twitter’daki bu paylaşımı nedeniyle tepki topladı. Bunun sebebi ise Ripple ve SEC arasında süren dava. Önde gelen bir kripto para savunucusu olan Long’a çoğu kişi bu paylaşımla kendi itibarına zarar verdiğini söyledi.

Ripple, 2020’nin sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kayıtsız XRP satışları nedeniyle dava edilmişti. Davanın ön duruşması bugün gerçekleşecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı