Popüler Altcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Polkadot (DOT) şu anda piyasa değeri açısından en büyük beşinci kripto para birimi ve XRP’nin hemen arkasında yer alıyor. Polkadot, yerel bir token olan DOT ile birlikte hareket eden çalışabilirlik protokolüdür. DOT’un fiyatı son 24 saatte yaklaşık %30 oranınada arttı. Piyasa değeri 10 milyar doların üzerine çıktı ve böylece tüm kripto para birimleri arasında ilk 5’e yerleşmiş […]


0
Popüler Altcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı
Popüler Altcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Polkadot (DOT) şu anda piyasa değeri açısından en büyük beşinci kripto para birimi ve XRP’nin hemen arkasında yer alıyor.

Polkadot, yerel bir token olan DOT ile birlikte hareket eden çalışabilirlik protokolüdür. DOT’un fiyatı son 24 saatte yaklaşık %30 oranınada arttı. Piyasa değeri 10 milyar doların üzerine çıktı ve böylece tüm kripto para birimleri arasında ilk 5’e yerleşmiş oldu.

Polkadot protokolünün DOT token’ı yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 11,21 dolardan işlem görüyordu. DOT, gece saatlerinde 11.60 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmiş oldu. Sonuç olarak, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, token’ın piyasa değeri ilk kez 10 milyar dolarlık eşiği geçti.

Polkadot şu anda XRP (13,3 milyar dolar) ile Litecoin (9,6 milyar dolar) arasında yer alan piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi.

Polkadot Hızla Yükseldi

Polkadot, blockchain ağları arasında görece yeni bir proje. Geçen yıla kadar Ethereum tabanlı projeler arasında bölünen ve kendi blok zincirini oluşturan Parity Technologies’den Gavin Wood ve Jutta Steiner liderliğinde inşa edildi. Aralık 2019’da Parity, Ethereum blok zincirine erişmenin ikinci en popüler yolu olan Parity Ethereum istemcisini artık sürdürmeyeceğini söyledi. Amaç Polkadot’ta daha fazla zaman geçirmekti.

Yine de Polkadot’un ürün konumlandırmasına göre protokol, Ethereum’un bir geliştiricisi olduğu kadar rakibi değil. Birlikte çalışabilmeleri için birden fazla blok zincirini birbirine bağlamak üzere tasarlanmıştır. Polkadot, Mayıs ayında ana ağını piyasaya sürdüğünden bu yana, ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler üzerinde çalışan Moonbeam ve dijital kimlik üzerinde çalışan KILT gibi projelerden geliştirmeler aldı.

Aynı zamanda, altüst olmuş bir kripto piyasasında yerini hızlaca buldu. Ağustos ayına kadar, piyasa değerine göre tüm kripto para birimleri arasında ilk 10’da yer aldı. Bir ay sonra, 5 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri biriktirmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı