Piyasa Düşüş Yaşarken, Bu Dikkat Çeken Altcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Popüler altcoin Aave (AAVE), bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmayı başardı. Yatırımcılarını heyecanlandıran kripto para birimi, gün içinde 145.08 dolar seviyesine ulaştı. Kripto para birimi, yayın saati itibariyle ise 140 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre AAVE, son 24 saatte %18, son 1 haftada ise %22 oranında değer kazandı. Cronje: AAVE Alın! Kripto […]


0
Piyasa Düşüş Yaşarken, Bu Dikkat Çeken Altcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı
Piyasa Düşüş Yaşarken, Bu Dikkat Çeken Altcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Popüler altcoin Aave (AAVE), bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmayı başardı. Yatırımcılarını heyecanlandıran kripto para birimi, gün içinde 145.08 dolar seviyesine ulaştı. Kripto para birimi, yayın saati itibariyle ise 140 dolardan işlem görüyor.

CoinMarketCap verilerine göre AAVE, son 24 saatte %18, son 1 haftada ise %22 oranında değer kazandı.

Cronje: AAVE Alın!

Kripto para topluluğunun dahi çocuğu olarak adlandırılan Andre Cronje de bu gelişmelerin ardından Aave hakkında bir açıklamada bulundu.

Cronje, Aave kurucusu Stani Kulechov’dan ve bugün onun doğum günü olduğundan bahsederek şu ifadeleri kullandı:

“STANİ’NİN EN BÜYÜK HEDEFİ VE ARZUSU, AAVE VE DEFİ’IN SÜREKLİ OLARAK BÜYÜDÜĞÜNÜ GÖRMEK. BU YÜZDEN BUGÜN NE ALACAĞINIZI BİLMİYORSANIZ, BİRAZ AAVE ALIN VE HTTP://AAVE.COM ADRESİNE YATIRIN VE ONA HEPİMİZİN HAYALLERİNİN GERÇEKLEŞMESİNİ İSTEDİĞİMİZİ BİLDİRİN!”

Aave’nin ATH’sinin kurucusunun doğum gününe denk gelmesi de güzel bir gelişme olarak yorumlandı.

Aave (AAVE) Nedir?

Ortaya çıkan bir dizi DeFi kripto para birimlerinden biri olan Aave, kullanıcıların aracı olmadan kripto paralarını ödünç vermesine, ödünç almasına ve faiz kazanmasına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir borç verme sistemidir.

Ethereum blokzincirinde çalışan Aave, bunun yerine, bu varlıkların, yazılımını çalıştıran dağıtılmış bir bilgisayar ağı tarafından yönetilmesini sağlayan bir akıllı sözleşmeler sistemidir. Bu, Aave kullanıcılarının fonlarını yönetmek için belirli bir kuruma veya kişiye güvenmelerine gerek olmadığı anlamına gelir. Yalnızca kodların yazıldığı gibi çalışacağına güvenmeleri gerekir.

Aave yazılımı, özünde, kullanıcıların ETH, BAT ve MANA dahil 17 farklı kripto para birimini ödünç vermesini veya ödünç almasını sağlayan borç verme havuzlarının oluşturulmasını sağlar. Ethereum’daki diğer merkeziyetsiz borç verme sistemleri gibi, Aave borçlularının borçlanmadan önce teminat vermesi gerekir. Ayrıca, yalnızca koydukları teminatın değeri kadar borç alabilirler.

Borçlular, başka bir varlığın değerine sabitlenmiş, aToken olarak bilinen özel bir token biçiminde fon alırlar. Bu token daha sonra kodlanır, böylece borç verenler mevduatın faizini alır. Aave, en iyi biçimde kredi havuzları sistemi olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar, ödünç vermek istedikleri fonları bir havuzda toplarlar. Borçlular daha sonra kredi aldıklarında bu havuzlardan para çekebilirler. Bu token’lar, borç verenin istediği gibi takas edilebilir veya aktarılabilir.

Bu aktiviteyi kolaylaştırmak için Aave, iki tür token çıkarır: kredi verenlere, depozitolardan faiz toplayabilmeleri için verilen aTokens ve Aave’nin yerel token’ı olan AAVE token’ları.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı