Microsoft’un e-posta servisi hacklendi, Beyaz Saray uyardı

Microsoft’un Exchange e-posta uygulamasındaki dört kusuru tespit eden bilgisayar korsanları ABD’de 20 binden fazla kuruluşu hackledi. ABD, saldırılardan Çin devleti destekli bir bilgisayar korsanlığı grubunu sorumlu tuttu. Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki dün akşam yaptığı açıklamada, teknoloji grubunun bu hafta başlarında ifşa ettiği Microsoft’un Exchange e-posta uygulamasındaki dört kusuru istismar eden bilgisayar korsanlarının şu […]


0
Rusların Kuzey Kore’den dönüş anları gündem oldu
Rusların Kuzey Kore’den dönüş anları gündem oldu

Microsoft’un Exchange e-posta uygulamasındaki dört kusuru tespit eden bilgisayar korsanları ABD’de 20 binden fazla kuruluşu hackledi. ABD, saldırılardan Çin devleti destekli bir bilgisayar korsanlığı grubunu sorumlu tuttu.

Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki dün akşam yaptığı açıklamada, teknoloji grubunun bu hafta başlarında ifşa ettiği Microsoft’un Exchange e-posta uygulamasındaki dört kusuru istismar eden bilgisayar korsanlarının şu anda “aktif bir tehdit” olduğunu söyledi.

Psaki, “Bu, geniş kapsamlı etkileri olabilecek önemli bir güvenlik açığı. Çok sayıda kişinin mağdur olduğu konusunda endişeliyiz ve kapsamı anlamak için ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.” dedi.

ABD soruşturmasından elde edilen kayıtlara göre, son saldırı, kredi birlikleri, belediyeler ve küçük işletmeleri etkiledi. Kayıtlar, Asya ve Avrupa’da on binlerce kuruluşun da etkilendiğini gösteriyor.

Saldırılar, Salı günü Microsoft tarafından yayınlanan acil yamalara rağmen devam ediyor. Başlangıçta saldırıların “sınırlı ve hedefli saldırılardan” oluştuğunu söyleyen Microsoft, dün sorunun ölçeği hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak müşterilere yardım sağlamak için devlet kurumları ve güvenlik şirketleriyle birlikte çalıştığını söyledi.

İlginizi ÇekebilirKuzey Koreli hackerlardan 1.3 milyarlık soygun girişimiKuzey Koreli hackerlardan 1.3 milyarlık soygun girişimi

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı