Meteoroloji tarih vermişti! İBB teyakkuza geçti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağını özellikle 14 Ocak’tan itibaren ülke genelinde kar yağışları görüleceğini duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de kötüleşebilecek hava koşullarına karşı olumsuz herhangi bir durum yaşanmaması için Afet Koordinasyon Merkezi’nde tatbikat yaptı. İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar tatbikata ilişkin, “Gözümüz karda ve yağmurda ama bunun üstesinden gelebilecek geniş bir […]


0
Meteoroloji tarih vermişti! İBB teyakkuza geçti
Meteoroloji tarih vermişti! İBB teyakkuza geçti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağını özellikle 14 Ocak’tan itibaren ülke genelinde kar yağışları görüleceğini duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de kötüleşebilecek hava koşullarına karşı olumsuz herhangi bir durum yaşanmaması için Afet Koordinasyon Merkezi’nde tatbikat yaptı.

İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar tatbikata ilişkin, “Gözümüz karda ve yağmurda ama bunun üstesinden gelebilecek geniş bir kadroyla buradayız. İstanbullumuz merak etmesin inşallah beklenen kar gelsin biz onun üstesinden bütün ekibimizle geleceğiz” açıklamasında bulundu.

İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Seyfullak Demirel ise “Toplam 434 adet ring hattımız var. Bu ring hatlarımızda İstanbulluların kötü hava koşullarından etkilenmemesi için hem kar yağışından hem buzlanmalardan hem göllenmelerden etkilenmemesi için önceden bir hazırlık olarak tatbikatımızı yapmış bulunmaktayız” dedi.

KIŞ LASTİĞİ UYARISI

İBB yöneticileri, İstanbullulara kış lastiği olmayan araçlarla yola çıkmama uyarısında bulundu. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay, “Bu hem kendi can güvenlikleri açısından hem de sadece kar yağışında değil 7 derecenin altına düştüğü anda hava sıcaklığı onların can güvenliği açısından fren mesafeleri açısından önemli. Bir ikinci uyarımız da toplu taşıma araçlarını kullansınlar. Çok daha güvenli seyahat ederler” dedi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ise soğuk havada dışarda kalan hayvanlar için mama dağıtım miktarını artırdıklarını belirtti.

İstanbul’da yarın öğle saatlerine kadar 3 ila 6 derece arasında değişen hava sıcaklığıyla birlikte, aralıklı hafif yağmur bekleniyor.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Meteorolojiden 13 il için kar yağışı uyarısıSon dakika… Meteorolojiden 13 il için kar yağışı uyarısı İlginizi ÇekebilirSon dakika... Meteoroloji'den korkutan harita! Tehdit büyüyorSon dakika… Meteoroloji'den korkutan harita! Tehdit büyüyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı