Mansur Yavaş, Atatürk Orman Çiftliği’nde talana izin vermedi

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazilerinin metrekaresi aylık 1,5 liradan kiralanması girişimine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş geçit vermedi. Yavaş’ın talimatı ile Belediye’nin Anket AŞ firması bürokratları ihaleye katıldı. 74 bin metrekarelik arazi için tek teklifi de başka katılımcı olmayınca 75 bin lira olarak Büyükşehir Belediyesi verdi. İhaleye giren ABB, otopark alanı ve rekreasyon alanı […]


0
Mansur Yavaş, Atatürk Orman Çiftliği’nde talana izin vermedi
Mansur Yavaş, Atatürk Orman Çiftliği’nde talana izin vermedi

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazilerinin metrekaresi aylık 1,5 liradan kiralanması girişimine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş geçit vermedi. Yavaş’ın talimatı ile Belediye’nin Anket AŞ firması bürokratları ihaleye katıldı. 74 bin metrekarelik arazi için tek teklifi de başka katılımcı olmayınca 75 bin lira olarak Büyükşehir Belediyesi verdi. İhaleye giren ABB, otopark alanı ve rekreasyon alanı olarak kiraya verilme ihalesine 75 bin lira teklif önerdi. İhale komisyonu kararı teklife yönelik kararını daha sonra açıklayacak.

YAPILAN SUÇTUR

İhale sırasında cübbeleri ile AOÇ önüne gelen Halkın Kurtuluş Partili avukatlar da protesto gösterisi yaptı. HKP temsilcisi Sait Kıran yaptığı açıklamada “AOÇ Mustafa Kemal’in mirasıdır, peşkeş çekmek suçtur. Halkımıza ait bir değer, bir miras yasalar hiçe sayılarak heba edilmekte, yağmalanmakta, yandaşlara peşkeş çekilmektedir’’ dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan da ‘’AOÇ ihalesine  Ankara Büyükşehir  Belediyesinin , katılarak ihaleyi alması çok anlamlı. Kiralanan tüm alanların kentsel tarım alanı olarak kullanılması, otopark ve rekreasyon amaçlı uygulamalardan vazgeçilmesi ve geçici bile olsa yapılaşma süreçlerine girilmemesi gerekiyor. Atatürk’ün şartlı bağışla halkına emanet ettiği toprakların ihaleye çıkarılması kabul edilemez’’ dedi.

İlginizi ÇekebilirDanıştay, AOÇ’ye kamu binası yapılmasını ’hukuksuz’ bulduDanıştay, AOÇ’ye kamu binası yapılmasını ’hukuksuz’ buldu


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı