Kesimoğlu CHP’ye neden geri döndüğünü açıkladı

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 2019 yerel seçimlerinde CHP tarafından aday gösterilmeyince partisinden istifa etmiş ve bağımsız olarak girdiği seçimi 17 bin oy ve yüzde 37.4 oran ile kazanarak Kırklareli Belediye Başkanı olmuştu. Kesimoğlu, sosyal medyadan bir açıklama yayımlayarak CHP’ye geri döndüğünü duyurdu. “ANKET YAPTIM” 2014 yılından beri görevde olduğunu hatırlatan Kesimoğlu açıklamasında şu […]


0
Kesimoğlu CHP’ye neden geri döndüğünü açıkladı
Kesimoğlu CHP’ye neden geri döndüğünü açıkladı

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 2019 yerel seçimlerinde CHP tarafından aday gösterilmeyince partisinden istifa etmiş ve bağımsız olarak girdiği seçimi 17 bin oy ve yüzde 37.4 oran ile kazanarak Kırklareli Belediye Başkanı olmuştu. Kesimoğlu, sosyal medyadan bir açıklama yayımlayarak CHP’ye geri döndüğünü duyurdu.

“ANKET YAPTIM”

2014 yılından beri görevde olduğunu hatırlatan Kesimoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Kendi siyasi kariyerimde güzel ülkemiz Türkiye’yi, cennet Trakyamızı ve mutlu insanlar kenti Kırklareli’mizi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve ışığında yükseltme ve huzura kavuşturma yolculuğunda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da onur duyduğum davetiyle bir karar verme gerekliliği hissediyorum. Bu konuda sizlerin fikrini alabileceğim bir halk oylaması yapmanın pandemi koşullarında imkansızlığı nedeniyle Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketlerinden Metropoll ile geniş kapsamlı bir çalışma yapmaları konusunda anlaştım. Özer Sencer hoca ve ekibinin her mahallemizde her yaştan, her eğitim grubundan ve her meslekten vatandaşlarımızla yapmış olduğu çalışma ile, halkımızın yüzde 80’inin görevimi yapma şeklim konusunda onayını görmekten ne kadar mutlu olduğumu kelimelerle ifade edemem. Aynı çalışma içersinde yer alan “CHP’ye geçmesine ne dersiniz?” sorusu ise seçim sonucumuzun yüzde 10’u üzerinde çıkarak halkımın bana verdiği işareti ve sorumluluğu göstermiştir.”

“TÜM PARTİLERİMİZİ ZİYARET ETTİM”

“Halkın iradesinin yönünü göstermesi üzerine Kırklareli’de siyaset yapan hemen hemen tüm partilerimizi tek tek ziyaret ederek teşkilat başkanları ve yönetimleri ile görüştüm, sivil toplum örgütleriyle görüşmeler yaptım. Hepsine göstermiş oldukları nezaket için bir kere daha teşekkür ediyorum. Kendilerine de her zaman olduğu gibi kapımın sonuna kadar açık  olduğunu, bu şehre hizmet etmek için herkes ve her kurumla omuz omuza çalışacağımı ifade ettim.”

“BUGÜNDEN İTİBAREN YOLUMA BİR CHP ÜYESİ OLARAK DEVAM EDECEĞİM”

“Sevgili Kırklareli halkı, sonuç olarak ifade etmek isterim ki; Mutlu insanlar kenti Kırklareli’nin Belediye Başkanı olarak çıktığım bu yolda, kendi siyasi mutluluğumu kendi bilincime erdiğim günden bu yana kalbimde ve aklımda taşıdığım Cumhuriyet Halk Partisi’nde, ülkemin mutluluğunu da kurucu değeri Cumhuriyet Halk Partisi’nde  görüyorum. Bugünden itibaren yoluma bir CHP üyesi olarak devam edeceğimi duyururum”

Kesimoğlu’nun katılımı ile CHP’nin il belediyesi sayısı 11’e yükselecek.

İlginizi ÇekebilirKadıköy’den Kırklareli’ne gönül köprüsü kurdularKadıköy’den Kırklareli’ne gönül köprüsü kurdular


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı