iPhone 12’de RAM’le İlgili Önemli Bir İddia!


0

Apple, yeni iPhone serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Eylül ayında tanıtımı yapılması beklenen ve bunun için hazırlıklarını yapan Apple, iPhone 12’yi tanıtacak. Ancak bu süreç öncesinde iPhone 12’yle ilgili olarak bu aileye mensup olacak tüm telefonlarıyla ilgili RAM’lerde çeşitli iddialar ortaya atılmaya başlandı.

Eylül veya ekim ayları içerisinde tanıtımı beklenen Apple lansmanında iPhone 12’lerin tanıtımları yapılacak. Bu süreç içerisinde her geçen gün ile birlikte medyaya sızan bazı haberlerde dikkat çekiyor. Yeni iddialardan biri daha bugün ortaya çıktı. Geçen haftalarda ilgi çeken iPhone 12 yeni akıllı telefon ile ilgili kameralar için iddialar gün yüzüne çıkarken şimdi ise RAM miktarlarının belirtilmeye başlandığı bir durum meydana geldi.

Apple, ürünleriyle ilgili teknik anlamda olabildiğince ciddi çalışan teknisyenlere sahiptir. Bu noktada Twitter kullanıcı olup Çinli bir kullanıcı olan L0vettodream, Apple ürünleri tarafında teknisyen olmasıyla beraber iPhone 12’lerle ilgili bir RAM kapasitesi paylaşımı yaptı. iPhone 12 ailesine ait telefonların RAM listesini ve bilgisini paylaşan Çinli Twitter kullanıcısı, tamamen yepyeni bir bilgi olarak ortaya iddia atmış oldu.

İddialara göre 5.4 inç ekran olması beklenen iPhone 12 ve iPhone 12 Max için her iki telefon için de Apple RAM miktarı olarak bu telefonlarda 4 GB RAM kullanacağını belirtiyor. iPhone 12 Pro telefonunda ise ekran boyutu 6.1 inç olurken RAM miktarı ise 6 GB RAM olmasını bekliyor. Bununla beraber bir de iPhone 12 Pro Max çıkartılacak olup bu telefonda da yine 6.7 inç ekran olup RAM miktarı bunda da 6 GB RAM olmasına dair iddia bulunuyor.

Yeni iPhone 12 telefonları bu sefer Apple, 5 nm üretim teknolojisiyle beraber A13 işlemciyle üretileceği de yine iddialar arasında bulunan bir diğer konu oluyor. Bellek tüketimi konusunda iOS işletim sistemi oldukça optimizasyonu iyi yapılmış bir telefondur. 4 GB RAM’in iPhone 12 telefonunda ise yeterli olacağı belirtiliyor. Bununla beraber telefonların tanıtımı yapılana kadar bunların doğruluk payı olmadığını da söyleyebiliriz.

Aynı zamanda iPhone 12 için de iddialar artarken bir diğer iddia ise telefonun toplamda 4 kameradan oluşacağı yönünde oluyor. Hem fotoğraf hem de video tarafında çok farklı kalitelerde bir görüntünün ortaya konulacağı beklentisi bulunuyor. Ünlü analist isim Ming-Chi Kuo, ilgili telefon kamerasıyla ilgili iddiaları söylerken ne kadar doğru ne kadar gerçek olduğunu da yine Ekim aylarında ki Apple lansmanı içerisinde öğreneceğiz.

yurt disi gezileri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı