Instagram’dan En Çok Kazanan Ünlüler Kimler? Instagram’da En Çok Ne Kadar Para Kazanılıyor?


0

Instagram, günümüzün en büyük sosyal medya aracı olmasıyla karşımızda bulunuyor. Böylesine popüler bir mecranın son dönemlerde ünlülerin de dahil olmasıyla beraber çok büyük kazançlar elde ettiklerine dair bilgiler bulunuyor. Buna bağlı kalarak, bir eğlence ağı olmasıyla bilinen Instagram’da artık birçok kişi aynı durumda gelir kapısı olarak da kullanıma başladı. YouTube platformunda içerik üreterek para kazanma süreci aynı şekilde Instagram’da da başladı. Hatta Instagram’da içerik üretmek ve kazanç elde etmek, YouTube’a kıyasla daha kolaydır.

Ünlülerin birçoğunun zaten Instagram’da yer aldığını görüyoruz. Birçok dünyaca ünlü isimler Instagram’da milyonlarca takipçiye sahip hesaplarıyla birlikte bulunuyorlar. Bunun yanı sıra bu ünlü isimlerin birçoğu Instagram’da yüksek meblağlarda kazançlar elde ediyorlar. Sanatçılar, şarkı ve albümlerden kazandıkları birçok paralara göre Instagram’da daha fazla kazandıkları görülmektedir. Ek olarak makyaj ürünleriyle ya da çeşitli maçlara çıkmalarıyla beraber kazanmalarına göre Instagram kazançları, normal kazançlarını katlamış durumdadır. Instagram’ın en çok kazanan ünlüleri kimlerdir? Merak ediyorsanız bu yazımızı okumaya devam edin.

Hem takipçileriyle hem de reklam gelirleriyle beraber ünlü isimlerin her yıl haber olduğu gibi bu yılda da 2020’de Instagram’da geliri katlayan, Instagram’da ne kadar kazandıkları merak edilen ünlüler arasında siz de listeye ulaşacaksınız. Instagram’da en çok kazanan ünlüler listesi arasında, dünyanın en ünlü isimlerinin ne kazandığını görebileceksiniz. Geçen yıl ki isimlerin çoğunluğu listede yine yerini korumaktalar, geçen yıla göre pek bir değişim bulunmuyor. Buna ek olarak pek fazla ünlü isimler değişmese de kazanılan rakamlar yüksek seviyede artmış durumdadır.

Instagram’ın Rich List 2020 listesine bakıldığında, bu listede dünyaca ünlü isimleri görmek mümkündür. Listeye giren Instagram’ın en büyük kazancını pay eden isimler bulunurken hem sahip oldukları takipçilerle hem de kazançlarıyla beraber toplamda 100 sosyal medya ünlüsü bulunmaktadır.

Instagram’da en çok kazananlar listesinde baş ismi çeken isim TheRock oluyor. TheRock isimli kişi Hollywod yıldızı isim Dwayne Johnson olurken, 187 milyonu geçkin takipçi sayısıyla beraber Instagram’da her post başına yüksek meblağlar kazanıyor.

TheRock – Dwayne Johnson Ne Kadar Kazanıyor?Instagram üzerinden kazancı en yüksek olan isim Dwayne Johnson, 187 milyon takipçiye sahip hesabından bir post paylaşımı kendisine 1 milyon dolar kazandırıyor. The Rock, son dönemlerde büyük isimler olan Kylie Jenner, Kim Kardashian ve Ariana Grande gibi isimleri 2019 yılına göre katlayarak listede 1. Sıraya yükselmeyi başardı.

İkinci sıradaki isim ise Kylie Jenner olurken, Jenner’ın kazancı araştırmalara göre geçen yıl gibi çok yüksek değerlerdedir. Forbes haberine göre geçen yıl Instagram’dan gelir elde edip de en çok kazananlar arasında ve en zengin kişiler listesinde de önemli bir başarısı olan isimdir. Bununla beraber Jenner, Instagram hesabında 181 milyon takipçisine 1 post paylaşımı karşılığında ortalama 986 bin dolar kazanç elde ediyor.

Kylie Jenner, 2. Sırada yer alırken onu takip eden bir diğer isim ise direkt olarak dünyaca ünlü futbolcu isim tabi ki Cristiano Ronaldo oluyor. Listede yer alan 2 isme göre çok yüksek takipçisi olan Ronald, 224 milyon takipçiye sahip hesabı bulunuyor. Bu kadar yüksek takipçisi olsa da post başına kazancı 889 bin dolar olan Ronaldo’nun Instagram üzerinden kazancı en çok kazananlarda 3. Sırayı hak ediyor. 

İlk 5’te Bulunan 2 İsim de Aynı Aileden!

İlk 5’e baktığımızda ilk 3 ismi açıkladık. 4. İsimlere bakıldığında ise Kim Kardashian bulunmaktadır. TV şovu ve fotoğraflarıyla dikkat çeken bir isim olan Kardashian için Instagram’da geliri her paylaşım başına 858 bin dolar kazanıyor.

Instagram gelirleri en yüksek olan isimler arasında 5. sırada ki kişi Ariana Grande oluyor. 191 milyonu geçkin takipçi sayısıyla listede 5. Sırada bulunan Grande, her post paylaşımından 863 bin dolar kazanıyor. Listeye ait ilk 10 isim ise şöyledir:

  1. Dwayne Johnson
  2. Kylie Jenner
  3. Christiano Ronaldo
  4. Kim Kardashian
  5. Ariana Grande
  6. Selena Gomez
  7. Beyoncé Knowles
  8. Justin Bieber
  9. Taylor Swift
  10. Neymar Da Silva Santos Junior

borsa nedir


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı