Hastane, eczane ve sağlık ocakları yarın (15 Temmuz) açık mı?


1
1 Beğeni

15 Temmuz 2020 Çarşamba günü resmi tatil olması nedeniyle merak edilen bazı konular var. Bazı resmi kurumlar, devlet daireleri ya da benzer resmi adresler açık mı değil mi merak ediliyor. Hastaneler, eczaneler, sağlık ocakları ya da aile hekim adreslerinin açık olup olmadığına dair, 15 Temmuz devlet daireleri açık mı değil mi? Bilgisi merak ediliyor. Eczaneler ya da sağlık ocakları 15 Temmuz da açık mı kapalı mı? Bu kurumlarda resmî tatillerde çalışma düzenleri nasıl oluyor? Yarın sağlık ocağı açık olacak mı veya eczane, hastaneler açık mı? Hepsinin yanıtını vereceğiz.Resmi olarak Türkiye Cumhuriyeti tarafından kabul görülen 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü olmasıyla beraber, bugün birçok kamu kurumu kapalıdır. 15 Temmuz resmî tatil günü kabul edildi ve bu nedenle de artık her resmi tatil gününde olduğu gibi bugünde de (15 temmuz tarihinde) devlet daireleri hizmet vermeyecek, kapalı olacaktır. Bunun dışında ise sağlık kurumlarında durum nasıl olacak?

Yarın Sağlık Ocağı ya da Hastaneler Açık mı?

Resmî tatil gün olarak kabul edilen 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü itibariyle bugünde direkt olarak birçok resmi işletme, özel işletmeler kapalı olacak ve hizmet vermeyecekler. Bu resmî tatil günü içerisinde sağlık kuruluşları ise doğrudan Acil Bölümleri açık olacaktır, hafta sonu tatil gibi 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü de diğer bölümler tatil olacaktır. Resmî tatillerde hastaneler, sağlık ocakları ve aile hekimleri yerlerine uygulanan yöntem ne ise acil durumlarda da yine hastanelerde hasta kabulü olmayacaktır. Direkt acil bölümü açık olacaktır.

Eczaneler 15 Temmuz’da Açık mı?

Resmî tatil ve günlerde eczaneler, doğrudan nöbetçi eczane olarak çalışmaktalar. 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü eczaneler de yine nöbetçi eczane olarak çalışacak ve hizmet vereceklerdir. Bölgelere göre ayrılan eczane sisteminde nöbetçi eczaneler ile siz de en yakın nöbetçi eczane, 15 Temmuz’da nerede direkt resmi eczane sitelerinden öğrenebilirsiniz. Her mahallenin kendine ait bölgesinde bulunan eczanelerden biri nöbetçi olur ve sadece o eczaneye giderek tüm işlerinizi halledebilirsiniz.

Sağlık Ocağı Yarın Açık mı?

Sağlık ocaklarına yönelik sadece acil hizmeti bulunan, acil hizmeti bulunup hizmet veren aktif alanlar açık olacaktır. Eğer sağlık ocaklarında acil hizmeti bölümleri varsa, bu alanlar açık olacak ve hizmet alabileceksiniz. Normal hasta kabulü ise, her hafta sonu resmi tatili gibi olmayacaktır ve hastanelerde açık olmadığı gibi sağlık ocakları da bu konuda kapalı olacaktır. Eğer yarın (15 temmuz 2020) hastanelere gitmek isterseniz, sadece acil bölümü açık olacağı ve direkt başka birimlerin açık olmayacağını söylemek isteriz.

Tüm sağlık kuruluşlarının açılış tarihi, 16 Temmuz 2020 Perşembe olacaktır. Perşembe günü itibariyle normal hafta içi çalışma saatleri içerisinde çalışmaya geri dönülecektir. Buna göre tüm sağlık kuruluşu olarak sağlık ocakları, aile hekimleri ya da hastaneler perşembe günü tekrardan hizmet veriyor olacaklardır.

PTT 15 Temmuz’da Açık mı?

15 Temmuz 2020 Çarşamba günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü olması nedeniyle PTT’lerde işlem yapmak isteyen vatandaşlar, yarın işlem yapabilecekler mi? PTT yarın açık olacak mı sorularını çok soruyorlar. 15 Temmuz Çarşamba günü resmî tatil olması sebebiyle PTT’ler de kapalı olacaktır. Bu kurumlarda yapılacak herhangi bir işlem yaptırmak istediğinizde, ne yazık ki PTT ve noterler kapalı olacağı için bir işlem yapılması mümkün olamayacaktır.

Yarın Noter, PTT ve bunlar dışında kargolar ile bankalarda resmî tatil olarak gün görecekler, bu nedenle kapalı olacak olan diğer kurumlardır. Resmî tatil sona ermesiyle beraber tüm tatil olan bu kurumlar normal çalışma sisteminde çalışmalarına izmir escort devam edeceklerdir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
1
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı