Evlerimiz zarar görüyor diyerek navigasyona tepki gösterdiler

Türkiyenin doğu illeri ve İran, Irak gibi ülkelerden Adanaya yük getiren TIR şoförleri, Adana-İskenderun Otoyolu’ndan çıkıp D-400 Karayoluna bağlanmak istediklerinde, navigasyonun yönlendirmesiyle kendilerini merkez Sarıçam ilçesine bağlı Acıdere Mahallesinin dar sokaklarında buluyor. Özellikle 6614 Sokakta yaşayan mahalle sakinleri, TIR şoförlerinin manevra yaptığı sırada evlerinin zarar görmesinden şikayet ediyor. TIRlar, sokaktan geçtikleri sırada elektrik tellerine zarar […]


0
3 yaşındaki çocuk, yokuş aşağı kayan araçta kaldı
3 yaşındaki çocuk, yokuş aşağı kayan araçta kaldı

Türkiyenin doğu illeri ve İran, Irak gibi ülkelerden Adanaya yük getiren TIR şoförleri, Adana-İskenderun Otoyolu’ndan çıkıp D-400 Karayoluna bağlanmak istediklerinde, navigasyonun yönlendirmesiyle kendilerini merkez Sarıçam ilçesine bağlı Acıdere Mahallesinin dar sokaklarında buluyor.

Özellikle 6614 Sokakta yaşayan mahalle sakinleri, TIR şoförlerinin manevra yaptığı sırada evlerinin zarar görmesinden şikayet ediyor. TIRlar, sokaktan geçtikleri sırada elektrik tellerine zarar verip, günler süren kesintilere de neden oluyor. Mahalleli, navigasyon sisteminde değişiklik yapılmasını ve sokaklarının çıkmaz sokak olarak işaretlenmesini istiyor.

10 GÜN BOYUNCA KARANLIKTA OTURDUM

Evinde yalnız yaşayan Seher Sezgeç (80), sokaktaki elektrik direğinin zarar görmesi sonucu 10 gün boyunca elektriksiz kaldığını belirterek, “Bu yol çok dar. TIRların içerisinde bir alet var, burayı gösteriyormuş.

Araçlar evimize çarpıyor. Canımız tehlikede. Ben 80 yaşında bir kadınım. Ben ölsem hesabını kim verecek? Çok korkuyorum. Elektrikler kesildi, 10 gün karanlıkta oturdum. Bu yoldan TIRların geçmesinden şikayetçiyiz. Geçmemelerini istiyoruz diye konuştu.

SOKAĞIMIZIN ÇIKMAZ SOKAK OLARAK İŞARETLENMESİNİ İSTİYORUZ

Mahalle sakinlerinden Sefa Sinç (58) ise bu sorunun acilen çözüme kavuşturulup sokaklarının, navigasyon sisteminde çıkmaz sokak olarak gösterilmesini istediklerini ifade ederek, “Adanaya gelen TIRlar, otobandan çıkış yaptıklarında navigasyon onları bu sokağa yönlendiriyor.

Zaman zaman TIRlar bu sokakta arka arkaya sıralanıyor. Geri dönemiyorlar, ileri gidemiyorlar. Evlerin duvarlarına, elektrik direklerine çarpıyorlar. Sürekli elektrik kesintisi yaşanıyor. TIRların biri yansa, bu evlerin hepsi tehlikede diye konuştu.

CAMİYE BİLE GİDEMİYORUZ

Kazım Çam (79) ise TIR’ların elektrik direklerine çarpması nedeniyle bazen küçük yangınlar çıktığına değinerek, “Korkumuzdan camiye bile gidemiyoruz. Şoförlere söyleyecek bir sözümüz yok ancak bu sistemin değiştirilmesi bu kadar zor mu? dedi. (DHA)

İlginizi ÇekebilirMahalleli yokuş aşağı kayan aracı durdurmak için seferber olduMahalleli yokuş aşağı kayan aracı durdurmak için seferber oldu


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı