Emekli, Ali Babacan’a dert yandı: Bu enflasyon farkı bir bize mi yok?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Batman Kozluk’ta esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. O sohbet sırasında Babacan’ın emekli bir vatandaşla dertleştiği sırada çekilmiş bir video ise bugün sosyal medya hesabından paylaşıldı. O videoda emekli bir vatandaş aldığı emekli aylığı ile geçinememekten yakındı. “1 MİLYAR 200 MİLYONU BOZDUR BOZDUR NEREYE VERECEĞİM?” Babacan’a yaşadığı sorunları anlatan emekli […]


0
Emekli, Ali Babacan’a dert yandı: Bu enflasyon farkı bir bize mi yok?
Emekli, Ali Babacan’a dert yandı: Bu enflasyon farkı bir bize mi yok?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Batman Kozluk’ta esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. O sohbet sırasında Babacan’ın emekli bir vatandaşla dertleştiği sırada çekilmiş bir video ise bugün sosyal medya hesabından paylaşıldı. O videoda emekli bir vatandaş aldığı emekli aylığı ile geçinememekten yakındı.

“1 MİLYAR 200 MİLYONU BOZDUR BOZDUR NEREYE VERECEĞİM?”

Babacan’a yaşadığı sorunları anlatan emekli vatandaş, “1 milyar 200 milyonu (Bin 200 lira) bozdur bozdur nereye vereceğim? Ev kira yani, öyle öyle bizim halimiz ne olacak?” diye sordu. Babacan ise şöyle yanıt verdi:

* Emekli maaşları çok az artıyor ama hayat çok hızlı pahalanıyor. Geçen sene aynı maaşla, aynı aylık maaşla aldığınıza bakın, bu sene alabildiğinize bakın. Fiyatlar çok arttı. Kuru patlatınca enflasyon kontrolden çıktı. Yönetemiyorlar. Biz bunu biliyorduk, biliyoruz. Onun için yola çıktık. Onun için DEVA Partisi’ni kurduk. Kolları sıvadık çalışıyoruz, çalışacağız. Bir seçim gerekiyor, bir seçim olmayınca düzelmez bu iş.

“BU ENFLASYON FARKI BİZE YOK MU YANİ?”

“Düzelmez Başkan’ım” diyerek Babacan’a yanıt veren vatandaş sözlerinin devamında, “Efendim 1 milyar (Bin lira) bize verdiniz, 3 yıldır aynı 1 milyar (Bin lira) alıyorum. Yani bu enflasyon farkı bize yok mu yani? 1 milyar, 3 seferdir aynı yani” diyerek dert yandı. Babacan ise, “Onu şimdi muhtemelen mecburen artırırlar. Çok baskı geliyor. Onu bu bayrama arttırmak zorunda kalırlar” diye yanıtladı vatandaşı.

İlginizi ÇekebilirAli Babacan, iktidara seslendi: Düşman arıyorsanız önce yoksulluğa bakınAli Babacan, iktidara seslendi: Düşman arıyorsanız önce yoksulluğa bakın İlginizi ÇekebilirEsnaf, Ali Babacan'a dert yandı: Bu seneki gibi fiyat artışı görmedimEsnaf, Ali Babacan'a dert yandı: Bu seneki gibi fiyat artışı görmedim


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı