Dünya’da Ünlü İsimlerin Hesapları Hacklendi!


1
1 Beğeni

Dünyanın dört bir yanında zengin iş adamlarının hesaplarının 1 gecede hacklenmesiyle şok yaşadılar. SpaceX’in kurucusu olan ve aynı zamanda Tesla’nın da CEO’su olan Elon Musk bu şoku yaşayan isimlerden biri oldu. Microsoft kurucu ismi Bill Gates, Jeff Bezos ve ünlü ABD rapçi ismi Kanye West gibi isimlerin tamamında sosyal medya hesaplarında hack girişimi durumu söz konusu oldu. Bu durum yanı sıra, teknoloji devi olan Apple’ın da yine sosyal medya hesabı hacklenenler listesinde yer alıyor.

“Adresime gönderilen tüm Bitcoin ödelemerini iki katına çıkarıyorum” şeklinde hacklenen tüm ünlü hesaplardan tweet atılarak, sanal para birimi Bitcoin istendi. Bu şekilde Twitter hesapları hacklenen isimlerle ilgili Twitter tarafında ise, “yaşanan olay hakkında kısa sürede bilgi paylaşılacak” açıklaması geldi.

Apple’ın resmi Twitter hesabı başta olmak üzere; Kanye West, Bill Gates, Elon Musk ve Jeff Bezos’un Twitter hesaplarının tamamı hacklendi. Hack girişimi ile birlikte ise Bitcoin paylaşım tweeti atıldı ve bitcoin gönderilmesi istendi. Her ne kadar Twitter tarafından ilgili Bitcoin paylaşımı birkaç saniyede silinmiş olsa da yeniden bu hesaptan Bitcoin hesabı paylaşıldı.

Tweet Paylaşımı ile Bitcoin İstediler

Yapılacak tüm ödemelerde, adresime gönderilecek BTC ödemelerinin 2 katına çıkartılması konusunda söz verdiğini, 1000 dolar ödeme yapanlara 2000 dolar olarak ödeme yapılacağının bilgisini Twitter hesaplarında paylaştılar.

Tahmin ve araştırmalara göre, paylaşımı yapılan tweet ile beraber Bitcoin hesabında 50 bin dolardan fazla para toplandığı belirtiliyor. Tahmi edilen rakam bu olurken, daha fazla olması durumu da olasıdır. Bununla beraber Twitter da gerekli açıklama yapmak için duyuru yaptı ve detayları bildirdi.

Sosyal Medyada Haber Oldu!

 Twitter, dünya devlerinin Twitter hesaplarının hacklenmesi sonucunda ne gibi sonuçlar doğuracağına dair büyük yankı uyandıran bu durum için açıklama yapacağı ve söyleyecekleri olacağını belirtti.

Twitter, hesapları etkileyen güvenlik açığının ne olduğunu biliyoruz ve güvenlik açığı durumunun da farkındayız. Konuyla ilgili durumu soruşturma ve gerekli düzeltmeleri, güvenlik önlemlerini alma durumu içerisindeyiz. Kısa sürede yine detaylı bilgi paylaşacağız, diye açıklama yaptı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
3
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı