Dışişleri Bakanlığı’ndan Oslo Belediyesi’ne tepki

Dışişleri Bakanlığı, Oslo’da kamuya açık alana asılan ve PKK propagandası yapılan tablo hakkında yaptığı açıklamada, faaliyetin Oslo Belediyesi tarafından desteklendiğini aktardı. Dışişleri, “PKK/PYD/YPG terör örgütünün propagandasına hizmet eden sözde kadın haklarıyla ilgili bir tablonun kamuya açık alana asılmasına müsaade edilmiştir” ifadelerinde bulundu. “Diplomatik girişimlerimize rağmen Oslo Belediyesi’nin teröre destek veren bu tutumunda ısrar etmesi ibret […]


0
Ivanka Trump önce protestoculara ‘vatansever’ dedi sonra paylaşımını sildi
Ivanka Trump önce protestoculara ‘vatansever’ dedi sonra paylaşımını sildi

Dışişleri Bakanlığı, Oslo’da kamuya açık alana asılan ve PKK propagandası yapılan tablo hakkında yaptığı açıklamada, faaliyetin Oslo Belediyesi tarafından desteklendiğini aktardı. Dışişleri, “PKK/PYD/YPG terör örgütünün propagandasına hizmet eden sözde kadın haklarıyla ilgili bir tablonun kamuya açık alana asılmasına müsaade edilmiştir” ifadelerinde bulundu.

“Diplomatik girişimlerimize rağmen Oslo Belediyesi’nin teröre destek veren bu tutumunda ısrar etmesi ibret vericidir” ifadelerine yer verilen Dışişleri Bakanlığı’nın açıklaması şöyle devam etti:

*Zira, 40 binden fazla insanın ölümünden sorumlu eli kanlı bir terör örgütü olan PKK’nın yaşattığı acılardan en fazla etkilenenler arasında kadınlar bulunmaktadır.

*PKK/YPG’nin çocuk kaçırmak dahil işlediği suçlarla bir terör ve suç örgütü olduğu insan hakları raporlarına da yansımıştır.

*Evlatları terör örgütünce kaçırılıp zorla alıkonulan Diyarbakır Annelerinin feryatları buna örnektir. PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD/YPG de kadın istismarının baş aktörlerindendir.

*Bu terör propagandasına derhal son verilmelidir. Terörizme müsamaha edenlere, bu illetin bir gün kendilerini de vurabileceğini hatırlatırız.

İlginizi ÇekebilirDışişleri'nden ABD'deki olaylarla ilgili açıklamaDışişleri'nden ABD'deki olaylarla ilgili açıklama İlginizi ÇekebilirDışişleri'nden İngiltere'yle ticaret anlaşması mesajı: Son aşamadayızDışişleri'nden İngiltere'yle ticaret anlaşması mesajı: Son aşamadayız


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı