Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Pınar Gültekin İçin Paylaşım


0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaşanan Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili “Kadına karşı işlenen tüm suçları lanetliyorum” şeklinde lanet okudu. Pınar Gültekin cinayeti takipçisi olacağı hakkında bilgi veren Erdoğan, katille ilgili en ağır ceza ne ise onun alınacağı konusunda da hakimlere güvendiğini ve emin olduğunu belirtti.

Pınar Gültekin, Muğla’da eski sevgilisi tarafından katledilen isim olurken Türkiye’nin 2 gündür büyük acısı sürüyor. Hem evli hem de bir çocuk babası olan eski sevgilisi tarafından önce boğularak öldürülüp daha sonrasında ise cesedi yakılarak bir varile konulan Gültekin’in cesedinin üzerine beton döken şahısın bu yaptıkları karşısında milyonlarca insan, “şiddete hayır” sesini yükseltti.

Sesin bu kadar yüksek çıkması sonucunda ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan hem istenen hem de beklenen açıklamalar da birkaç tweet ile birlikte geldi.

Pınar Gültekin cinayeti hakkında tüm soruşturmaların ve sürecin takipçisi olacak olan Erdoğan, bu sözü verirken katil hakkında ise en ağır ceza alacağına inancının olduğunu söyledi. Twitter üzerinde kendi hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı ifadeleri şu şekildeydi:

“Dün bir cani tarafından hunharca katledildiğini öğrendiğimiz Pınar Gültekin’in acısı bizleri kedere boğdu. Kadına karşı işlenen tüm suçları lanetliyorum.

Bu canilerin ve işledikleri bu rezil cinayetlerin bizim medeniyetimizde de anlayışımızda da yaşantımızda da tek bir kum tanesi kadar yeri ve bahanesi yoktur, olamaz. Hep birlikte bu şiddete karşı duracak, bunları millet olarak yeneceğiz.

Pınar Gültekin’i katleden caninin hak ettiği en ağır cezayı alacağından şüphem yoktur. Davanın bizzat takipçisi olacak, bir daha asla yaşamak istemediğimiz kadına şiddetin son bulması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne gerekiyorsa yapacağız.

Pınar Gültekin’e rahmet, kederli ailesine, arkadaşlarına, sevenlerine sabır diliyorum.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı