Corona virüsü açıklanandan önce can almış

111 milyondan fazla insana bulaşan ve 2.4 milyonu aşkın insanın ölümüne sebep olan corona virüsü ile ilgili dikkat çekici bir araştırma Sırbistan’da yapıldı… Sırp bilim insanları, Belgrad’da yaşayan bir inşaat işçisinin 5 Şubat 2020’de corona virüsüne bağlı sebeplerle öldüğünü duyurdu. Daha önce Fransız yetkililer Avrupa genelinde corona virüsüne bağlı ilk ölümün Fransa’da 15 Şubat’ta gerçekleştiğini […]


0
Almanya karar verdi, Avrupa vizesine dijital aşı pasaportu şartı geliyor
Almanya karar verdi, Avrupa vizesine dijital aşı pasaportu şartı geliyor

111 milyondan fazla insana bulaşan ve 2.4 milyonu aşkın insanın ölümüne sebep olan corona virüsü ile ilgili dikkat çekici bir araştırma Sırbistan’da yapıldı…

Sırp bilim insanları, Belgrad’da yaşayan bir inşaat işçisinin 5 Şubat 2020’de corona virüsüne bağlı sebeplerle öldüğünü duyurdu. Daha önce Fransız yetkililer Avrupa genelinde corona virüsüne bağlı ilk ölümün Fransa’da 15 Şubat’ta gerçekleştiğini duyurmuştu.

Son dönemde agresif aşılama süreci ile dikkatleri üzerine çeken Sırbistan’da yapılan araştırmada 56 yaşındaki inşaat işçisinin yüksek ateş, kuru öksürük ve nefes darlığı sebebiyle hastaneye kaldırıldığı ve ölüm sebebinin ise zatürre olduğu duyuruldu. Belgrad Tıp Fakültesi’ndeki Adli Tıp Enstitüsü’nde görevli bilim insanları bu kişinin ölüm sebebinin Covid-19 olduğunu resmen açıkladı.

OCAK VE ŞUBAT’TA GELMİŞ

Frontiers in Medicine isimli dergide geçen hafta yayınlanan raporu hazırlayan  adli tıp patoloğu Milenko Bogdanoviç, “Covid-19’un bölgeye nereden geldiği bilinmiyor fakat ilk vakalar 2020 yılının Ocak ve Şubat aylarında görüldü. Bu durumda corona virüsü bölgeye daha erken giriş yaptı” dedi.

Avrupa’daki ilk corona virüsü vakası Fransa’da 24 Ocak’ta görülmüş ve Covid-19’a bağlı ölüm de 15 Şubat’ta gerçekleşmişti.

Bogdanoviç, “Daha önce yurt dışına çıkmamış Sırp işçiden aldığımız numuneler bize Avrupa’da Covid-19’a bağlı ilk ölümün Sırbistan’da gerçekleştiğini gösteriyor” dedi. 6.9 milyon nüfuslu Sırbistan’da 4.351 insanın ölümüne sebep olan corona virüsü ilk olarak 6 Mart 2020’de tespit edilmişti.

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü salgınında dikkat çeken artış: Türkiye o listedeCorona virüsü salgınında dikkat çeken artış: Türkiye o listede


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı