Cinsel istismar suçundan 35 yıl 7 ay hapis cezası alan baba tahliye edildi

Adana’da 5 ve 7 yaşındaki çocuklarına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan M.A.K., ‘müstehcen içerik üretmekte çocukların kullanılması, çocuğun görebileceği yerlerde müstehcenlik ve çocuğun cinsel istismarı’ suçlarından 35 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı. Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, çocukların pedagog eşliğinde ifadeleri alınmıştı. Sanık M.A.K.’nin avukatı, çocukların iddiası sonrası tutuklu yargılanmasına itiraz […]


0
Cinsel istismar suçundan 35 yıl 7 ay hapis cezası alan baba tahliye edildi
Cinsel istismar suçundan 35 yıl 7 ay hapis cezası alan baba tahliye edildi

Adana’da 5 ve 7 yaşındaki çocuklarına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan M.A.K., ‘müstehcen içerik üretmekte çocukların kullanılması, çocuğun görebileceği yerlerde müstehcenlik ve çocuğun cinsel istismarı’ suçlarından 35 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, çocukların pedagog eşliğinde ifadeleri alınmıştı. Sanık M.A.K.’nin avukatı, çocukların iddiası sonrası tutuklu yargılanmasına itiraz etti.

İtirazı değerlendiren Adana Bölge Adliye Mahkemesi 12. Ceza Dairesi kararı bozarak sanığın tahliyesine karar verdi.

İFADELER ÇELİŞKİLİ BULUNDU

Verilen kararda anne B.K.’nin ifadelerinde çelişki olduğu belirtilerek, mahkemede çocuklara olayı anlatması için hakim tarafından sorulan soruların da yönlendirmeye bağlı sorular olduğu belirtildi.

12. Ceza Dairesi, mağdur çocukların ilk aşamada söylemediği bazı ifadeleri daha sonra bahsetmesine de kararda yer verdi.

“TEK GÖRGÜ TANIĞI ÇOCUKLAR”

Sanık babanın tüm suçlamaları reddettiğine değinilen kararda mağdur çocuklar dışında başka görgü tanıklarının olmadığı, kalabalık ortamlarda sanığın ailesi ve diğer aile bireyleriyle bir arada oldukları, fotoğraflarda çocukların gayet mutlu ve güler yüzlü oldukları, sanığın atılı cinsel istismar suçlarını işlediği yönünde aralarında evlilikleri boyunca sorunlar olduğu belirtilen ve mağdur çocukların velayeti konusunda M.A.K. ile aralarında çekişme ve husumet bulunan B.K.’nin ve mağdurların çelişkili ve hayatın olağan akışına aykırı beyanlarından başka delil bulunmamasına rağmen, beraat yerine mahkumiyet kararı verildiği ifadeleri yer aldı.

Daire, dosya kapsamında eksiklerin giderilip, davanın yeniden görülmesine hükmederek sanığın tutuklu kaldığı süreyi gerekçe gösterip tahliyesine karar verdi. DHA

İlginizi ÇekebilirCinsel saldırı sanığı, adli kontrol şartlarını ihlal edince tutuklandıCinsel saldırı sanığı, adli kontrol şartlarını ihlal edince tutuklandı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı