Çarşı pazar yanıyor

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır ve eşi Nigar Dikbayır, milletin enflasyonunu pazar ve marketlerde ölçtü. TÜİK, mart ve nisan ayı enflasyonu toplamını yüzde 2.71 olarak hesaplarken, milletin enflasyonu ise yüzde 7.16 oldu. İKİ AYDA BÜYÜK ARTIŞ Dikbayır ailesi, her ay, dört kişilik bir ailenin bir haftalık market ve pazar ihtiyaçlarını satın alıyor. 26 […]


0
Çarşı pazar yanıyor
Çarşı pazar yanıyor

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır ve eşi Nigar Dikbayır, milletin enflasyonunu pazar ve marketlerde ölçtü. TÜİK, mart ve nisan ayı enflasyonu toplamını yüzde 2.71 olarak hesaplarken, milletin enflasyonu ise yüzde 7.16 oldu.

İKİ AYDA BÜYÜK ARTIŞ

Dikbayır ailesi, her ay, dört kişilik bir ailenin bir haftalık market ve pazar ihtiyaçlarını satın alıyor. 26 Nisan 2021’de dört kişilik bir ailenin bir haftalık market ve pazar alışverişi, 720 TL tuttu. Zorunlu ihtiyaçları da aylık olarak 2 bin 884 TL’yi buldu. Dikbayır ailesi daha önce 26 Şubat’ta pazar ve market alışverişi yapmış, mart ayında ise coronavirüse yakalanınca, çarşı-pazar ölçümüne bir ay ara vermişti. Bu nedenle son ölçüm iki aylık yapıldı.

26 Şubat 2021’de 179.30 TL tutan pazar alışverişi, 26 Nisan 2021’de 181 TL oldu. 26 Şubat’ta market alışverişine 493.5 TL ödeyen Dikbayır ailesinin 26 Nisan 2021 market alışverişi ise 539.99 TL’ye ulaştı.

Ümit Dikbayır ve eşi Nigar Dikbayır

ZARURİ İHTİYAÇLAR

Dikbayır ailesinin alışveriş listesinde tavuk, yoğurt, süt, yumurta, un, çocuk maması, tuvalet kağıdı, soğan, zeytin gibi zaruri ihtiyaçlar yer alıyor. Dikbayır, her ay aynı miktarda, aynı markada ürünü alarak milletin enflasyonunu ölçüyor.

“Asgari ücrete acil bir ara zam talep ediyoruz”
Çarşı pazarın nabzını tutan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, “Özellikle asgari ücret alan ve emekli vatandaşlarımızın bu hayat pahalılığında geçinmesi mümkün değil. Hükümetten çok acil bir ara zam talep ediyoruz” dedi. Bir vatandaş, “Markette de pandemi var” diyerek dert yandı.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı