Bitcoin (BTC) Balinaları Harekete Geçti! Coinbase’ten 1 Milyar Dolar Çıktı

İki balina Coinbase’den topamda 1 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) çekti. Önemli miktarlarda kripto para, son zamanlarda cüzdanlardan ayrılıyor. Bahsi geçen işlem, 57.808 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaşan Bitcoin için önemli bir haftanın ortasında gerçekleşti. 13.204 Bitcoin, bilinmeyen cüzdanlar için Coinbase’den çekildi. Whale Alert’e göre, her biri dün saat 19:00 ile 20:00 arasında olmak üzere 351 ile […]


0
Bitcoin (BTC) Balinaları Harekete Geçti! Coinbase’ten 1 Milyar Dolar Çıktı
Bitcoin (BTC) Balinaları Harekete Geçti! Coinbase’ten 1 Milyar Dolar Çıktı

İki balina Coinbase’den topamda 1 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) çekti. Önemli miktarlarda kripto para, son zamanlarda cüzdanlardan ayrılıyor. Bahsi geçen işlem, 57.808 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaşan Bitcoin için önemli bir haftanın ortasında gerçekleşti.

13.204 Bitcoin, bilinmeyen cüzdanlar için Coinbase’den çekildi. Whale Alert’e göre, her biri dün saat 19:00 ile 20:00 arasında olmak üzere 351 ile 391 Bitcoin arasında değişen 36 ayrı işlem yapıldı.

Bilinmeyen Cüzdanlara Transfer

Dün gece Whale Alert, 4501 BTC’nin bilinmeyen bir cüzdan için Coinbase’den ayrıldığını tweetledi; bu işlemlerin birbiriyle ilgili olup olmadığı bilinmese de son 24 saat içinde bir milyar dolardan fazla Bitcoin’in Coinbase’den transfer edildiği anlamına geliyor.

🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 4,501 #BTC (256,327,624 USD) transferred from #Coinbase to unknown wallet

Tx: https://t.co/C4bQHhzkEe

— Whale Alert (@whale_alert) February 21, 2021

Paraları aktaranın gizliliğini iyi koruduğu belirtiliyor. Balina her işlem için yeni bir adres oluşturdu bu nedenle de bu transferlerin ne amaçla yapıldığı belirsizliğini koruyor. Bu ayrıca, bu ayki ilk büyük Coinbase hareketi de değil.

31 Ocak’ta, Coinbase Pro’dan o sırada yaklaşık 500 milyon dolar değerinde olan 15.200’ün üzerinde Bitcoin transfer edildi. O zamanlar CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bunu kurumsal firmaların tezgah üstü işlemleri olduğunu belirterek “Bunun en güçlü yükseliş sinyali olduğuna inanıyorum” demişti.

Kurumlar Tarafından Desteklenen Bir Boğa Koşusu

Son iki haftada kripto haberlerini takip edenler, Bitcoin’in birkaç kilometre taşını geçtiğini biliyor. İlk olarak Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Tesla’nın hiçbirini satmadığını varsayarsak, Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi, geçen yılki satışlarından daha fazla kâr elde edecek.

Bir diğer büyük kurumsal ilgi, popüler varlık yönetimi şirketi BlackRock’tan geldi. BlackRock, bunu yapan ilk varlık yönetimi şirketi değil. Guggenheim, bu ay Bitcoin fiyat projeksiyonunu 600.000 dolara yükseltti. Ve Amerika’nın en eski bankalarından biri olan BNY Mellon, geçtiğimiz hafta müşterileri için kripto varlık yönetimi hizmetleri ekleyeceğini duyurdu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı