Ayasofya’daki İlk Namaz İçin Muharrem İnce’ye Davet


0

Ayasofya’da kılınacak olan ilk cuma namazı için Diyanet İşleri Başkanı, Muharrem İnce’yi namaza davet etti. 86 yıldan bu yana müze statüsünde yer alan ve bu şekilde müze olarak kalan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği ve girişimi ile birlikte tekrardan cami olarak kapıları açılan Ayasofya’da, ilk ibadet yapılması heyecanı sürüyor. İlk namaz 24 Temmuz Cuma günü kılınacakken ilk ibadete dair birçok haber de ardı ardına geliyor.

Ayasofya Cami’de kılınacak olan ilk namazın 24 Temmuz olarak tarihlere kaydını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da cuma namazı davetlerinin hazırlanmasına dair duyuru yaptırtmıştı. Kamuoyu tarafınca yapılan araştırmalar doğrultusunda sınırlı sayıda girişi olacak olan, kontenjan sınırı olması nedeniyle de Ayasofya’da namaza kimler davet edileceği merak konusu oluyordu.

Muharrem İnce, Ayasofya Cami’ye Namaz İçin Davet Edildi

CHP tarafında davetli isimlerden Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu, ilk namaza davet edilen isimlerdendi. Ancak bu iki isim de namaza daveti kabul etmediler. Ayasofya’da ilk namaza gelemeyeceklerini söylediler. Bununla beraber Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Muharrem İnce’yi ilk kılınacak namaz için davet etti ve Erbaş, davetine şu ana kadar henüz bir yanıt alamadı.

“Muharrem Bey Herkes İçin Namaza Gelir”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, geçen günlerde davet edilme durumu konusunda “gider misiniz?” sorusuna yanıt olarak, Ayasofya’da namaz kılmak için gidilmesi konusunda Muharrem İnce’nin sözlerini belirterek, “Muharrem bey herkes için namaza gider” şeklinde yanıt vermişti. Şimdi ise, Muharrem İnce’nin bu davet karşısında namaza gitmesi ya da gitmemesi hakkında ki davete karşılık yanıtı gündemde… Bugün içerisinde muhtemelen gerekli yanıtı vereceği gibi, gideceği ya da gitmeyeceğine dair davetiyeye karşılık yanıtı vermiş olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı