Avrupa üç ay daha kapalı: İflaslar başladı

Bütün sinyaller, Avrupa’nın üç ay daha kapalı kalacağını gösteriyor. Birçok sektörü derinden etkileyen corona salgınında hükümetler, nisan ayı ortaları veya sonunu işaret etmeye başladı. Moderna ile BioNTech aşılarını tedarik eden, AstraZeneca aşısı son onay için bekleyen ve üç ayrı aşıya daha birkaç ay sonra ulaşacak olan Almanya Başbakanı Angela Merkel, yaza kadar yeteri kadar aşılamanın […]


0
Avrupa üç ay daha kapalı: İflaslar başladı
Avrupa üç ay daha kapalı: İflaslar başladı

Bütün sinyaller, Avrupa’nın üç ay daha kapalı kalacağını gösteriyor. Birçok sektörü derinden etkileyen corona salgınında hükümetler, nisan ayı ortaları veya sonunu işaret etmeye başladı.

Moderna ile BioNTech aşılarını tedarik eden, AstraZeneca aşısı son onay için bekleyen ve üç ayrı aşıya daha birkaç ay sonra ulaşacak olan Almanya Başbakanı Angela Merkel, yaza kadar yeteri kadar aşılamanın mümkün olmayacağından hareketle, şu andaki kısıtlamaların nisan ayı başındaki Paskalya tatiline kadar sürmesinden yana.

İtalya, benzer şekilde kısıtlamaların nisan sonuna kadar uzatılmasını istiyor. AB’nin diğer üye ülkelerinden de benzer sesler yükseliyor.

İFLASLAR AĞIR YARA AÇIYOR

AB içinde de iflaslar başladı. Lüks oteller iflasın eşiğine geldi. Birçoğu artık öğrencilere veya inşaat işçilerine aylık oda kiralıyor. Eğlence, turizmin yanında tekstil sektöründe de iflaslar başladı. Benzer şekilde gıda işletmecileri, restoranlar, kuaförler, küçük esnaf her ne kadar AB’den ciro desteği ya da başka destekler alsa da büyük sıkıntı çekiyor. Almanya TUI’yi, Lufthansa’yı ayakta tutmaya çalışıyor. Otomotiv sektörü düşük de olsa yürüyor.

OFİSLER VE DAİRELER BOŞ KALDI

Gıda sektöründe sipariş ya da kapıdan al sistemi kirayı bile karşılamıyor. Mobilyalı kiralanan dairelerin birçoğu boşaltıldı. Alışveriş merkezlerinde ve caddelerde mağazalar boşalıyor. Birçok yerde kiralık tabelaları asılıyor. Dev ofis binaları, evden çalışma yüzünden boş kaldı.

İlginizi ÇekebilirAlmanya'da vakalar artıyor! Ulaşım ve marketlerde 'FFP2' zorunlu olduAlmanya'da vakalar artıyor! Ulaşım ve marketlerde 'FFP2' zorunlu oldu İlginizi ÇekebilirAvrupa Parlamentosu'ndan Valneva'yla aşı müzakeresiAvrupa Parlamentosu'ndan Valneva'yla aşı müzakeresi


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı