Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) Bu Seviyenin Üzerinde Olduğu Sürece Boğa Yapısı Bozulmayacak

Kripto para piyasasının Şubat ve Mart aylarında önemli bir düzeltmeye tanık olabileceğini tahmin eden kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in ileriye dönük olası yörüngesinin haritasını çıkarıyor. Analist, BTC’nin 47.500 doların üzerinde kalıp kalamayacağını görmek istediğini söylüyor. Eğer kalamazsa, potansiyel satın alma fırsatlarını göz önünde bulundurmak için 42.000 ila 44.000 dolar seviyesine dikkat çekiyor. […]


0
Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) Bu Seviyenin Üzerinde Olduğu Sürece Boğa Yapısı Bozulmayacak
Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) Bu Seviyenin Üzerinde Olduğu Sürece Boğa Yapısı Bozulmayacak

Kripto para piyasasının Şubat ve Mart aylarında önemli bir düzeltmeye tanık olabileceğini tahmin eden kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in ileriye dönük olası yörüngesinin haritasını çıkarıyor.

Analist, BTC’nin 47.500 doların üzerinde kalıp kalamayacağını görmek istediğini söylüyor. Eğer kalamazsa, potansiyel satın alma fırsatlarını göz önünde bulundurmak için 42.000 ila 44.000 dolar seviyesine dikkat çekiyor.

“Bu alanı 47.500 dolar civarında aldık ve bu, destek için verilebilecek önceki en yüksek değer… Yani eğer geri dönersek, 52.000 ila 53.000 dolar arasındaki herhangi bir şey çok muhtemel bir direnç bölgesi olabilir. Ve bunun üzerine çıksak bile, önceki en düşük seviye olan 55.000 doların altı hala düşüş trendidir.”

Van de Poppe, son rallinin tepesinden satın alım yapan trader’ların bu düzeltmeyi değerli bir ders olarak görebileceğini söylüyor. Analist, anlamlı bir düzeltme olmadan düz bir çizgide yükselen bir varlığı satın almama konusunda uyarıyor.

Bununla birlikte sabırlı olmanın, sağlıklı geri çekilmeleri beklemenin ve tarihsel destek ve direnç seviyelerinde giriş noktalarını tanımlamanın kritik olduğuna inanıyor.

“Bu [parabolik] aşamada satın alıyorsanız, bir sonraki boğa döngüsünün sonunda en iyi alıcı siz olacaksınız. Tanık olduğumuz rallilerin bir daha geri adım atmayacağı bir aşama olacak. Boğa döngüsünün sonu budur. Şu anda bulunduğumuz yer bu değil, ancak bundan birkaç yıl sonra olacak.

Bu nedenle, bilançonuzdaki aşırı kayıpları önlemek için piyasalara nasıl girmeniz gerektiğini anlamak çok önemlidir. Bu yüzden FOMO’yu bırakmalı ve tarihsel fiyat hareketine dayalı giriş noktaları türetmelisiniz ve bunlar neredeyse her zaman size güzel bir giriş sağlayacaktır.”

Analist, Mart ayının kripto para piyasaları için genellikle zayıf bir ay olduğuna dikkat çekiyor. Bitcoin 29.000 doların üzerinde olduğu sürece genel boğa piyasası yapısının bozulmadan kalacağını söylüyor.

“Mart ayının önceki aylarında genellikle düzeltici bir dönem yaşıyoruz. 2017’de %32’lik bir düzeltme aldık. 2018’de %45 düzeltme aldık. 2020’de tümüyle koronavirüs çöküşü yaşadık. 2016’da yatay bir ay geçirdik.

Yani bunun anlamı nedir? Bu noktada piyasaların tüm yapısına bakarsak her şey yolunda. Son dönemimizdeki en düşük fiyat 29.000 dolar. Hala 21 haftalık hareketli ortalama olduğu ve böylesine düzeltici bir hamle yapsak bile her şey yolunda olduğu gerçeği göz önüne alındığında hiç endişelenmemeliyiz.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı