AKP-MHP, şiddet gören kadınlara avukat desteği protokolünü reddetti

CHP’li Esenyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis oturumlarında, belediye ile İstanbul Barosu (İstanbul 1 No’lu Baro)  arasında imzalanacak işbirliği protokolü oya sunuldu. Protokol ile Esenyurt Belediyesi Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nde baro tarafından görevlendirilen avukat, haftada bir gün başvuran kadınlara yasal haklarını anlatacaktı. Dava açmak isteyen kadınlar da baro adli yardım bürosuna yönlendirerek haklarını araması sağlanacaktı. “KADIN […]


0
İçişleri Bakanlığı: Mart ayında 29 kadın yaşamını yitirdi
İçişleri Bakanlığı: Mart ayında 29 kadın yaşamını yitirdi

CHP’li Esenyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis oturumlarında, belediye ile İstanbul Barosu (İstanbul 1 No’lu Baro)  arasında imzalanacak işbirliği protokolü oya sunuldu. Protokol ile Esenyurt Belediyesi Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nde baro tarafından görevlendirilen avukat, haftada bir gün başvuran kadınlara yasal haklarını anlatacaktı. Dava açmak isteyen kadınlar da baro adli yardım bürosuna yönlendirerek haklarını araması sağlanacaktı.

“KADIN ARKADAŞLARA İTHAF OLUNUR”

Oya sunulan işbirliği protokolü, çoğunluktaki AKP-MHP grubunun oyları ile tartışmalar arasında reddedildi. AKP’li üyeler sadece İstanbul Barosu ile işbirliği yapıldığını, 2 No’lu baronun protokolde yer almadığını belirterek işbirliğine karşı çıktı. Protokolün reddedilmesine oturumu yöneten Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt tepki gösterdi. Bozkurt,  “1 ya da 2. baro ne fark ediyor? Esenyurt Türkiye’nin en büyük ilçesi. En çok ihtiyaç olunan alan burası.

Halk düzgün hizmet alsın istiyoruz. Bizden para almayacaklar, vatandaştan para almayacaklar. Ne zararı var? Bir tane ofis olacak. İhtiyacı olanlar gelecek. Karar sizin. Sakınca olduğunu görmüyorum. Hukuksuz değil. Birinin 30 bin, diğerinin 2 bin üyesi varsa. Biri 15 gün, diğeri 1 gün gelir. Bu tavır çok yanlış. Aldığınız karar, kadın arkadaşlara ithaf olunur” dedi.

İlginizi Çekebilir4 bin 500 saatlik kamera görüntüsü kadın cinayetini ortaya çıkardı4 bin 500 saatlik kamera görüntüsü kadın cinayetini ortaya çıkardı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı