5GB Telefonlarda Şarj Seviyesi 3 Dakika İçinde Yüzde 33 Olacak


0

Telefonlarda teknoloji, her geçen gün ilerlemekte ve büyük adımlarla gerçek anlamda ciddi adımlar atılmaktadır. En son bilindiği üzere, Apple markalı iPhone telefonlarında, bilerek eskitme yöntemiyle beraber pillerde gerekli ömür tüketme ve bunu da bilerek yaptığını açıklamıştı. Testlerde de bu sonuçların elde edildiği durum söz konusu olmuştu.

Bu durumu kabul eden Apple, dünyada büyük bir gündem yaratırken pil noktasında da iyileştirmeye gideceklerini, yeni iOS sürümleriyle beraber artık iPhone kullanıcılarının pil sağlığını en iyi şekilde görüntüleyebileceklerini, en doğru şekilde de pil sağlıklarını kontrol altına alabileceklerini açıklamıştı. Bu açıklamalar neticesinde de pil sağlığı belirli yüzde diliminin altında olanlar, doğrudan teknik destek almak adına Apple mağazalarına gelebilir ve pil değişimini de yaptırabilirler şeklinde açıklamalar yapılmıştı.

Hal böyle olunca da son dönemlerde de pil sağlığı %60’ların altına düşme iPhone kullanıcıları bu noktada yaşadıkları şarj sorunlarıyla çok sıkıntılı günler yaşamaya başladı. Gün içerisinde telefonlarını yeterli seviyede kullanamama, arama yapamama, internet kullanamama gibi sorunlarla karşı karşıya kalır oldular. Buna bağlı kalarak sizlerde telefonlarınızda hızlı şarj etme özelliğinin gelmesini ister miydiniz? Bu konuda daha önce 125W UltraDART adında bir uygulama duymuş muydunuz? Yeni bir teknolojiden sizleri haberdar etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

125W UltraDART uygulamasının Realme tarafından hayata geçirilmesi durumunda, 5G akıllı telefonların üretilmesiyle beraber 3 dakikada tam tamına %33 şarj seviyesi ulaşmak mümkün olacak gözüküyor.

Telefon kullanıcıların genel olarak en büyük sorunu, tüm dünya genelinde şarj problemidir. Pil sorunlarına dayalı her zaman rahatsızlık olması sebebiyle, 125W UltraDART flaş şarj bu noktada hızlı şarja geçiş ile beraber sorunun resmen çözümleneceğini bildirdi.

Tüm dünyada çözüm noktasında realme Dart Flaş Şarj Teknolojisinin 30W ile başladıktan sonra 50W ve 65W ile devam eden serüveninde, yeni yapılan açıklamalar ise hızlı şarj etme noktasında 125W’a kadar çıkacağını duyurdu.

Birçok flash şarj çözümleriyle ilgili araştırmalara bakıldığında, şarj sürelerinin 1-2 dakikalık kısaltma değil en kısa süre içerisinde kısaltmasına odaklanılmış durumdadır. Hal böyle olunca da telefonlarda şarj etme sürelerinde uzun süreler beklemek, insanlarda can sıkıcı noktalara kadar geliyor. Günümüz şartları içerisinde ise hedef 3 dakika içerisinde tekrardan şarj etme optimizasyonu sağlayabilmektir. 125W UltraDART ile beraber 4000mAh pil ömrüne kadar bir telefonda 5G akıllı telefon üretimi olduğunda, 3 dakikada %33 oranında şarj etme optimize edilmesi hedefleniyor.

5G akıllı telefonlarda artık %33 şarja ulaşmak çok kısa süreleri alacaktır. Kısa dönemli teknoloji ve güvenlik önlemlerinin de alınmasıyla beraber ilgili marka realme, telefonlarda ortalama 20 dakika içerisinde %100 şarj dolması noktasında çalışmalarını sürdürüyor. En hızlı şarj etmeyi sağlamak yerine doğrudan güvenli ve akıllı şarj etmenin çözümlerini arayan realde, sıcaklık kontrolleriyle beraber birkaç dönem içerisinde 13 dakikada %100 şarj etmenin mümkün olacağı bilgisini duyuruyor.

Şu anda araştırmalar, doğrudan 40 derece altında telefon sıcaklığını kontrol altına alarak, şarj kontrolleriyle ilgili güvenli bir kullanım imkanı yaratmak istiyor. Bunlarla beraber çok katmanlı bir koruma eşliğinde, şarjlarla ilgili olası kazaların da olabileceğini tahminleyerek, en doğru biçimde şarj kazalarını önlemek adına testlerini tamamlamaya çalışıyor Doğrudan şarj etme noktasında şarjı benimseyen, 125W UltraDART teknolojisi geldiğinde, güvenli ve kontrollü en akıllı hızlı şarj teknolojisinin de gelmesi hedeflenmiş olacaktır. Bu verimlilikte, teknolojiyle beraber verimli ve güvenli bir şarj etme imkanı da doğacaktır. 125W UltraDART telefonlarda ekran açıkken ve çalışır durumda olması halinde şarj ediyor olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı